Параметри командного рядка
AIDA64 пропонує кілька параметрів командного рядка, за допомогою яких ми можемо налаштувати мережевий аудит, автоматичне створення звітів, віддалені підключення та деякі функції безпеки.
Зверніть увагу: щоб переконатися, які параметри командного рядка є параметрами командного рядка. доступні у вашій версії AIDA64, відкрийте меню «Довідка» та натисніть «Параметри командного рядка».
Запобіжні заходи:
- У одному командному рядку можна використовувати лише один з наступних параметрів: /R, /E , /FTPUPLOAD, /RMTREPORT. Одночасне використання кількох із цих параметрів може призвести до несподіваних проблем.
- В одному командному рядку можна використовувати лише один із таких параметрів: /RMTREPORT, /ACCEPT, /ACCEPTBG, /ACCEPTMIN. Одночасне використання кількох із цих параметрів може призвести до несподіваних проблем.
- В одному командному рядку можна використовувати лише один із таких параметрів: /ALL, /SUM, /HW, /SW, /BENCH, /AUDIT, /CUSTOM. Одночасне використання кількох із цих параметрів може призвести до несподіваних проблем.
- В одному командному рядку можна використовувати лише один із таких параметрів: /TEXT, /HTML, /MHTML, /XML, /CSV, /MIF, /INI, /DATABASE. Одночасне використання кількох із цих параметрів може призвести до несподіваних проблем.
- Починаючи з AIDA64 версії 2.20, можна використовувати параметри звіту та віддаленого підключення одночасно в одному командному рядку. У таких випадках спочатку буде запущено процес створення звіту, а після його завершення AIDA64 залишається у фоновому режимі, чекаючи вхідних віддалених з’єднань.
Звіт
/R [reportfile]
Цей параметр можна використовувати для створення звіту та збереження його у файл
Якщо ім’я файлу не вказано, звіт буде записано до файлу, зазначеного в Налаштуваннях / Звіт / Файл звіту. Рекомендується вказати повний шлях до файлу звіту в командному рядку. Для аудиту мережі ми повинні використовувати UNC-шляхи в назвах папок замість використання зіставленого мережевого диска. Звіти автоматично стискаються, якщо цей параметр увімкнено в Налаштуваннях / Звіт. У назвах файлів звіту ми можемо використовувати контрольні рядки (див. розділ 10.6.10).
Приклад: AIDA64 /R \\server\share\folder\$HOSTNAME /CSV /AUDIT /SILENT /SAFE
/E [адреса]
Цей параметр можна використовувати для створення звіту та надсилання його електронною поштою
Якщо немає адреси зазначено, що звіт надсилається на адресу «Кому:», налаштовану в Налаштуваннях / Звіт / Електронна пошта. Звіти автоматично стискаються, якщо цей параметр увімкнено в Налаштуваннях / Звіт.
Приклад: AIDA64 /E admin@company.com /CSV /AUDIT /SILENT /SAFE
/ SUBJ <subject>
Цей параметр можна використовувати разом із /E, щоб указати тему електронного листа, який буде надіслано
У темі ми можемо використовувати контрольні рядки (див. розділ 10.6.10).
Приклад: AIDA64 /E admin@company.com /SUBJ "Звіт про $HOSTNAME" /CSV /AUDIT /SILENT /SAFE
/FTPUPLOAD [reportfile]
Цей параметр можна використовувати для створення звіту та завантаження його на FTP-сервер
Якщо ім’я файлу не вказано, звіт використовуватиме ім'я файлу, налаштованого в Параметри / Звіт / Файл звіту. Звіти автоматично стискаються, якщо цей параметр увімкнено в Налаштуваннях / Звіт. FTP-з’єднання потрібно налаштувати в Налаштуваннях / Звіті / FTP.
Приклад: AIDA64 /FTPUPLOAD $HOSTNAME /CSV /AUDIT /SILENT /SAFE
Віддалений звіт
/RMTREPORT [reportfile]
Цей параметр можна використовувати для створення файлів звітів віддалених комп’ютерів та збереження їх у файли
Якщо ім’я файлу не вказано, звіт буде збережено у файлі, налаштованим у Налаштуваннях / Звіт / Файл звіту. Рекомендується вказати ім'я файлу з повним ім'ям шляху в командному рядку. Звіти автоматично стискаються, якщо цей параметр увімкнено в Налаштуваннях / Звіт.
Якщо потрібно опитувати більше одного комп’ютера, необхідно використовувати принаймні один спеціальний рядок керування файлом у імені файлу, щоб уникнути звіти перезаписують один одного!
Цю опцію необхідно використовувати разом із параметром /RMTHOSTS, описаним нижче. На віддалених комп’ютерах один екземпляр AIDA64 має працювати у фоновому режимі та автоматично приймати вхідні з’єднання (за допомогою параметрів командного рядка /ACCEPT або /ACCEPTBG).
Приклад: AIDA64 /RMTREPORT c :\remotereports\$HOSTNAME /RMTHOSTS pc1name,pc2name,pc3name /CSV /AUDIT
/RMTHOSTS
Цей параметр можна використовувати для визначення списку віддалених комп’ютерів, з яких /RMTREPORT створює звіти
Цей параметр можна використовувати двома різними способами:
/RMTHOSTS <host1,host2,...>
Назви віддалених комп'ютерів відокремлюються комами. Не використовуйте пробіли між іменами комп’ютерів!
Приклад: AIDA64 /RMTREPORT c:\remotereports\$HOSTNAME /RMTHOSTS pc1name,pc2name,pc3name /CSV /AUDIT
/RMTHOSTS <@listfile>
Назви віддалених комп’ютерів містяться в існуючому текстовому файлі, в якому назви кожного комп’ютера мають бути перераховані в окремий рядок.
Приклад: AIDA64 /RMTREPORT c:\remotereports\$HOSTNAME /RMTHOSTS @c:\aida64\remotepclist.txt /CSV /AUDIT
Перетворення та вставка звіту
/CSV2HTM [вхідний файл] [вихідний файл]
Цей параметр перетворює файл звіту CSV у файл звіту HTML.
/CSV2SQL [папка]
Цей параметр вставляє вміст папки, що містить файли звітів CSV, до бази даних SQL.
Riportprofil
/ALL
Створені звіти міститиме всі сторінки з меню сторінок.
/SUM
Створені звіти включатимуть лише сторінку Комп’ютер / Підсумок
/HW
Створені звіти включатимуть лише сторінки з інформацією, пов’язаною з обладнанням
/SW
Створені звіти включатимуть лише сторінки з інформацією, пов’язаною з програмним забезпеченням
/BENCH
Створені звіти включатимуть лише сторінки порівняння.
/AUDIT
Створені звіти включатимуть лише сторінки, необхідні AIDA64 Au dit Manager, щоб зібрати мережевий аудит і показати статистику аудиту.
/CUSTOM [\\Server_IP_address\AIDA64\profile.rpf]
Цей параметр завантажує налаштований профіль звіту
Формат звіту
/TEXT
Звіти створюватимуться у форматі звичайного тексту
Звіти у звичайному тексті зазвичай не підходять для аудиту мережі.
/HTML
Звіти створюватимуться у форматі HTML (мова розмітки гіпертексту)
Макет звіту HTML можна налаштувати в Налаштуваннях / Звіті / Вигляді звіту. Хоча звіти HTML ідеальні, якщо ми хочемо надрукувати звіти, їх не можна використовувати в AIDA64 Audit Manager і Change Manager.
/MHTML
Звіти створюватимуться у форматі MHTML (з HTML). зображення)
Звіти MHTML – це в основному звіти HTML із маленькими піктограмами. Макет звіту MHTML можна налаштувати в Параметри / Звіт / Вигляд звіту. Хоча звіти MHTML ідеальні, якщо ми хочемо надрукувати звіти, їх не можна використовувати в AIDA64 Audit Manager і Change Manager.
/XML
Звіти створюватимуться в XML (розширювана мова розмітки) формат.
Звіти XML можна обробляти сторонніми рішеннями, але їх не можна використовувати в Менеджері аудиту AIDA64 та Менеджері змін.
/CSV
Звіти створюватимуться у форматі CSV (значення, розділені комами)
Звіти CSV можна використовувати в AIDA64 Audit Manager та Change Manager або обробляти будь-якими іншими рішеннями сторонніх розробників. Символ роздільника стовпців за замовчуванням для звітів CSV (кома) не можна змінити.
/MIF
Звіти створюватимуться у форматі MIF
Звіти MIF можна використовувати для інтеграції MS SMS. Звіти MIF завжди містять один і той самий блок статичної інформації, незалежно від зазначеного профілю звіту.
/INI
Звіти створюватимуться у форматі INI
Звіти INI можуть використовуватися мовами сценаріїв, але їх не можна використовувати в AIDA64 Audit Manager і Change Manager.
/DATABASE
Звіти будуть вставлені в базу даних SQL
Параметри підключення SQL можна налаштувати в налаштуваннях/базі даних.
Віддалене з’єднання
/ACCEPT
Цей параметр дозволяє вхідні з’єднання.
/ACCEPTBG
Використовуючи цю опцію, AIDA64 буде запущено у фоновому режимі та чекатиме вхідних віддалених підключень. Користувач на клієнтській машині не може використовувати або закривати AIDA64.
/ACCEPTMIN
Використовуючи цей параметр, AIDA64 буде запущено у фоновому режимі та чекатиме вхідних віддалених з’єднань. Користувач клієнта може використовувати та закривати AIDA64.
Тест стабільності системи
Наведені нижче параметри командного рядка можна використовувати для автоматизації стресу системи за допомогою тесту стабільності системи AIDA64:
- /SST [субтести]
Цей параметр можна використовувати для автоматичного відкриття системи стабільності Тестове вікно, коли завантажується AIDA64, і негайно розпочніть стрес-тест системи. Якщо підтести не вказано, усі підтести вмикаються. Щоб указати, який підтест увімкнути, назви субтестів мають бути перераховані через кому. У субтестах можна використовувати такі назви субтестів:
- CPU
- FPU
- Кеш
- RAM
- Диск
- GPU
Приклад: AIDA64 /SST CPU,FPU,RAM /SSTDUR 15
- /SSTDUR <minutes>
Цей параметр можна використовувати для встановлення тривалості стрес-тест за хвилини. Якщо /SSTDUR не вказано, стрес-тест буде виконуватися, доки користувач не зупинить його вручну.
- /SSTDISKWRITE
Цей параметр можна використовувати для перемикання навантаження на диск із методу випадкового читання за замовчуванням до лінійного запису у файл. Для SSD-накопичувача лінійний запис зазвичай споживає більше енергії та більше нагрівається, але також скорочує термін служби SSD, зношуючи осередки флеш-пам’яті. Обов’язково використовуйте цю опцію з особливою обережністю!
Контрольні показники
Наведені нижче параметри командного рядка можна використовувати для автоматизації запущених тестів:
/ALLBENCH <filename>
Запустити всю пам’ять, ЦП та FPU і збережіть результати у файлі XML під назвою filename.
/MEMBENCH <filename>
Виконайте всі тести пам’яті (читання пам’яті, запис у пам’ять, копіювання пам’яті, затримка пам’яті) , і збережіть результати у файлі XML під назвою filename.
/CPUBENCH <filename>
Виконайте всі тести CPU (CPU Queen, CPU PhotoWorxx, CPU ZLib, CPU AES, CPU SHA3) та збережіть результати у файлі XML під назвою filename.
/FPUBENCH <filename>
Виконайте всі тести FPU (FPU Julia, FPU Mandel, FPU SinJulia, FP32 Ray-Trace, FP64 Ray-Trace) та збережіть результати у файлі XML під назвою filename.
/CMBENCH <filename>
Автоматично відкривати кеш & Панель тестів пам’яті та запустіть усі тести. Результати будуть збережені у файлі XML та/або у файлі знімка екрана PNG. Якщо ім’я файлу не має розширення, буде створено як файл XML, так і файл знімка екрана PNG.
/GGBENCH <filename>
Автоматично відкривати панель GPGPU Benchmark і запускати всі тести. Результати будуть збережені у файлі XML та/або у файлі знімка екрана PNG. Якщо ім’я файлу не має розширення, буде створено як файл XML, так і файл знімка екрана PNG.
Мова
/LANGxx – де «xx» слід замінити на 2 літери код мови. Наразі підтримуються такі мови:
- AA = арабська
- AL = албанська
- BG = болгарська
- BS = боснійська
- BY = білоруська
- CA = каталонська
- CN = китайська (спрощена)
- CZ = чеська
- DE = німецька
- DK = данська
- EN = англійська
- ES = іспанська
- FI = фінська
- FR = французька
- HR = хорватська
- HU = угорська
- ID = індонезійська
- IT = італійська
- JP = японська
- KR = корейська
- LT = литовська
- LV = латвійська
- MK = македонська
- NL = голландська
- NO = норвезька
- PL = польська
- PT = португальська
- RO = румунська
- RU = російська
- SE = шведська
- SI = словенська
- SK = словацька
- SR = сербська
- TR = турецька
- TW = китайська (традиційна)
- UA = українська
Усунення несправностей
/SAFE
Цей параметр активує безпечний режим, у якому низькорівневі PCI, SMBus та сканування датчиків є відключеними. Для аудиту мережі рекомендується використовувати цей параметр, щоб переконатися, що AIDA64 не викликає проблем зі стабільністю системи.
/SAFEST
Цей параметр активує найбезпечніший режим, у якому драйвери ядра не працюють. або завантажено.
/NT4ZIPFIX
Використовуючи цю опцію, можна уникнути проблем, пов’язаних із накопичувачем Iomega Zip в системах Windows NT 4.0.
Різне
/SILENT
Цей параметр можна використовувати, щоб приховати піктограму AIDA64 на системній панелі (також відому як область сповіщень) і спливаючі сповіщення.
/HIDETRAYMENU
Цей параметр можна використовувати, щоб приховати контекстне меню правою кнопкою миші значка на системній панелі AIDA64 (також відомого як область сповіщень), щоб заборонити користувачам використовувати вікно «Налаштування», «Про програму» та інші функції свого локального екземпляра AIDA64. Цей параметр зазвичай використовується в поєднанні з параметром командного рядка /ACCEPTBG, але без поєднання його з параметром /SILENT.
/SHOWED
Використання цієї опції відкриває діалогове вікно перед тим, як відобразиться діалогове вікно. звіт надсилається електронною поштою. Це може бути корисно в сценаріях служби підтримки, оскільки діалогове вікно дозволяє користувачеві вводити спеціальні коментарі щодо його/її проблеми. Цей параметр потрібно використовувати з параметром командного рядка /E.
/SHOWP
За допомогою цього параметра можна відстежувати хід створення звіту на екрані, але втручання користувача не дозволяється (можна використовувати з параметрами /R, /E або /FTPUPLOAD).
/SHOWPCANCEL
За допомогою цієї опції можна відстежувати хід створення звіту, а також втручання користувача дозволено (можна використовувати з параметрами /R, /E або /FTUPLOAD).
/SHOWS
За допомогою цього параметра можна відстежувати процес запуску AIDA64 на екрані.
/STAY
Якщо цей параметр використовується разом із /R, AIDA64 залишиться у фоновому режимі після завершення звіту. Таким чином можна також використовувати його функції моніторингу, оповіщення та віддаленого доступу.
/LOG2CSV
Цей параметр можна використовувати, щоб почати записувати значення монітора обладнання до файлу журналу CSV під час запуску. Параметри ведення журналу мають бути налаштовані заздалегідь на сторінці «Параметри / Моніторинг обладнання / Журнал».
/LOG2HTM
Цей параметр можна використовувати, щоб почати записувати значення монітора обладнання до HTML-файлу журналу під час запуску. Параметри журналу мають бути налаштовані заздалегідь на сторінці «Параметри / Моніторинг обладнання / Журнал».
/TCE0
Цей параметр вимкне Turbo Boost, Core Performance Boost, Enhanced Halt State (C1E) , SpeedStep (EIST), Cool'n'Quiet і LongRun разом. Після вимкнення цих функцій ЦП AIDA64 завершить роботу з результатом ERRORLEVEL 0 (не вдалося) або 1 (успіх).
/TCE1
Ця параметр увімкне Turbo Boost, Core Performance Boost , Посилений стан зупинки (C1E), SpeedStep (EIST), Cool'n'Quiet і LongRun разом. Після ввімкнення цих функцій ЦП AIDA64 завершить роботу з результатом ERRORLEVEL 0 (не вдалося) або 1 (успішно).
/NOICONS
AIDA64 не відображатиме піктограми в інтерфейсі користувача. Цей параметр можна використовувати для економії пропускної здатності мережі.
/INIFILE <\\Server_IP_address\AIDA64\aida64.ini>
Цей параметр можна використовувати, щоб вказати AIDA64, куди завантажити файл налаштування від.
/DELAY [секунди]
Цей параметр можна використовувати, щоб відкласти запуск AIDA64, щоб інші програми завантажувалися швидше.
/IDLE
Цей параметр встановлює для процесу програми AIDA64 неактивний (найнижчий) пріоритет.
/NOLICENSE
Цей параметр можна використовувати, щоб вимкнути та приховати всю інформацію, пов’язану з ліцензією на програмне забезпечення., включаючи сторінку Програмне забезпечення / Ліцензії.
/CLEANDB
Видаляє застарілі звіти з бази даних. Ці звіти позначені як «застарілі» в диспетчері баз даних AIDA64.
Змінні
За допомогою змінних ми можемо використовувати динамічний шлях і імена файлів у перемикачах командного рядка.
- $HOSTNAME – Вставляє ім’я хосту
- $USERNAME – Вставляє поточне ім’я користувача
- $DOMAIN – Вставляє поточний домен для входу
- $IPADDR – Вставляє IP-адресу основного мережевого адаптера (aaa-bbb-ccc-ddd)
- $MACADDQ – Вставляє MAC-адресу основного мережевого адаптера (AABBCCDDEEFF)
- $MACADDR – Вставляє MAC-адресу основного мережевого адаптера через дефіс
- (AA-BB-CC-DD-EE-FF)
- $UUIDMAC – вставляє UUID системи DMI. Якщо він недоступний, він вставляє MAC-адресу
- (00000000-00000000-0000AABB-CCDDEEFF)
- $MONTH – вставляє поточний місяць (MM)
- $DATE – Вставляє поточну дату (РРРР-ММ-ДД)
- $TIME – Вставляє поточний час (ГГ-ММ-СС)
Також можна використовувати змінні середовища Windows за замовчуванням: вони перераховані в AIDA64 на сторінці Конфігурація / Середовище. Якщо ми хочемо використовувати їх, нам потрібно помістити їх у знаки відсотків, наприклад: %LOGONSERVER%.
- /STAY – Якщо цей параметр використовується разом із / R, AIDA64 залишаться у фоновому режимі після завершення звіту. Таким чином можна також використовувати його функції моніторингу, оповіщення та віддаленого доступу.