Апаратна діагностика

XE Product imageBE Product imageEE Product image

Механізм виявлення апаратного забезпечення AIDA64 містить результати досліджень і розробок понад 25 років. Таким чином, програмне забезпечення здатне ідентифікувати обладнання ПК з неперевершеною точністю, незалежно від того, чи йдеться про материнські плати, процесори, графічні процесори, модулі пам’яті, карти розширення чи пристрої зберігання даних. База даних пристроїв містить понад 236 000 записів. AIDA64 надає детальну інформацію про процесор, а також про стан ЕПТ і РК-дисплеїв. Його тест стабільності системи може бути використаний для того, щоб підвести комп’ютер до його абсолютної межі. Під час тесту, який допоможе вам виявити потенційні проблеми зі стабільністю та надійністю, можна відстежувати температуру, напругу та швидкість вентилятора в режимі реального часу.

CPUID

Панель AIDA64 CPUID надає детальну інформацію про встановлені процесори, включаючи підтримувані інструкції встановлюйте розширення, розміри кешу та технологію виготовлення, і він відображає напругу та тактову частоту в режимі реального часу.

Тест на стабільність системи

Тест на стабільність системи від AIDA64 може стати в нагоді не тільки вдома, але й у корпоративному середовищі, коли намагаються визначити апаратні частини відповідальний за нестабільність і несподівані блокування. Інструмент може бути однаково корисним для тестування стабільності розігнаних домашніх ПК та офісних комп’ютерів, схильних до частих зависань.

За допомогою тесту ви можете поставити процесор (або навіть кілька процесорів одночасно), підсистему пам’яті, дисководи та графічні процесори під повним навантаженням. Під час тесту показники температури та напруги, а також швидкість вентилятора та споживана потужність можна відстежувати в режимі реального часу на графіку.

Одна з особливостей тесту стабільності системи AIDA64 полягає в тому, що він може навантажуйте всі виконавчі блоки, ядра процесора та процесори, піддаючи таким чином центральний процесор і підсистему пам’яті більш екстремальному тепловому напруженню, ніж будь-яка реальна програма або тестова програма, незалежно від того, наскільки вони інтенсивні до обчислень.

Якщо ви хочете перевірити стабільність ПК загалом, можливо, вам захочеться напружити всі вибрані компоненти одночасно протягом пари годин. Якщо ви не зустрічаєте жодних повідомлень про помилки, перезавантаження системи чи блокування, то комп’ютер можна вважати стабільним із перевіреними налаштуваннями.

Якщо ви хочете перевірити, чи ПК чи деякі його частини мають тенденцію для перегріву достатньо поставити галочку тільки в пункті «Stress FPU», що катує виконавчий блок ЦП з плаваючою комою, піддаючи процесор екстремальному навантаженню. Це спосіб зробити чіп дійсно гарячим.

Модуль також можна використовувати для стрес-тестування жорстких дисків, SSD та відеоадаптер(ів) OpenCL GPGPU. Стрес-тест OpenCL може повністю завантажити всі графічні процесори, доступні на ПК, включаючи інтегровані рішення.

Діагностика монітора

AIDA64 також включає інструмент діагностики монітора, який допомагає Ви знайдете правильні налаштування РК- і ЕЛТ-дисплеїв, відкалібруєте пристрої та виявите можливі проблеми з обладнанням. Використовуючи 45 різних тестових екранів, ви можете перевірити дисплеї та виявити будь-які проблеми з конфігурацією або потенційні несправності.